Сто п’ятнадцять років тому у Катеринославі відбувся перший кіносеанс
Дніпропетровський кіноклуб імені Данила Сахненка відкрив визначну дату — сто п’ятнадцятиріччя першого кіносеансу в Катеринославі. Цій події члени клубу присвятили виставку унікальних кінопроекторів.

Експозицію доповнили світлини кінотеатрів, більшість з яких вже зникла з мапи міста. Зібрати ці раритети для виставки виявилося легше, ніж знайти інформацію про кінотеатри Катеринослава. Допомогли в обласному архіві, а в одному з видавництв погодилися надрукувати плакати за спеціальними ескізами. Тепер, каже керівник клубу, сторінки історії кінотеатрів Дніпропетровська представлені у повному обсязі. Заклади, де можна було побачити рухомі картинки, називалися спочатку «біоскопами», «сінематографами», а вже потім театрами кіно. До революції в Катеринославі існувало десять таких культурних осередків.

Світлана Пономаренко згадує час, коли відвідування кінотеатрів було й святом, й навіть своєрідним змаганням. Більшість відвідувачів виставки зацікавив процес демонстрації фільмів за допомогою «історичного» обладнання. Хоча справлятися із ним значно важче, ніж з цифровими проекторами. На цьому засіданні так і не вийшло правильно зарядити плівку й побачити фільм за допомогою «чарівного струменя». Але із не меншою зацікавленістю глядачі переглянули стрічку про тих, хто вигадав перший кінопроектор. Роботи братів Люмьєр вразили катеринославців сто п’ятнадцять років тому.
  •  (голосов: 0)
  • Версия для печати |
  • Комментариев : 0 |
  • Просмотров : 962 |
Частный нотариус Соболева Людмила Анатольевна Нотариальные услуги для граждан и юридических лиц в Кривом Роге ул.Церковная,3, офис №112 Тел.: (056) 462-98-86, (067) 286-45-31
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.