Січеславна-2012
На Дніпропетровщині проходить ХХ ювілейний фестиваль-конкурс на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2012» для майстрів сцени та «Надія Січеславни-2012» для творчої театральної молоді. Фестиваль проходитиме до 10 квітня 2012 року. Цього року у заході беруть участь 20 театрів, серед них 9 театрів з Дніпропетровська, 5 – Запоріжжя, 3 – Кривого Рогу, 2 – Дніпродзержинська та Павлоградський театр.

«Розвиток і популяризація культури, в тому числі театрального мистецтва, – одна із складових роботи обласної влади, визначених губернатором Олександром Вілкулом. Особлива увага приділяється підвищенню майстерності акторів та працівників театрів області. Фестивалі «Січеславна-2012» та «Надія Січеславни-2012» – це не просто конкурси за високі нагороди. Це ще один етап у професійному житті діячів театрального мистецтва до найвищих творчих досягнень», - сказала Марія Пустова.

Фестивалі «Січеславна» та «Надія Січеславни» засновані управлінням культури Дніпропетровської облдержадміністрації та управлінням культури Запорізької облдержадміністрації, Дніпропетровським міжобласним відділенням Національної спілки театральних діячів України, відділами культури міських рад Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Запоріжжя, Кривого Рогу та Павлограду. Проводяться вони вже двадцятий рік поспіль.

Фестиваль проходить за номінаціями: «Краща жіноча роль ІІ плану», «Краща чоловіча роль ІІ плану», «Краща головна жіноча роль», «Краща головна чоловіча роль», «Краща сценографія», «Краща режисерська робота», «Краща пластика у виставі», «Краще музичне оформлення» та «Кращі вистави: драматична, музична, пластична, лялькова та вистава для дітей». Передбачені і спеціальні дипломи: «Краща студентська робота», «Честь, достоїнство, майстерність», «Кращий директор», «Меценат театрального мистецтва» та «Пропаганда театрального мистецтва».

Право на отримання нагороди мають діячі театрів: актори, режисери, балетмейстери, художники, музиканти. Премія персоніфікована і не може бути присуджена колективам.

Переможці конкурсу, які отримають Гран-прі «Січеславна» та «Надія Січеславни», будуть нагороджені преміями та бронзовими статуетками, які відливають на виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова».

До складу журі цьогорічного фестивалю-конкурсу ввійшли заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри театрознавства Київського національного університету театру, кіно та телебачення ім. І.Карпенка-Карого Валентина Заболотна, режисер Київського театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра Дмитро Богомазов та заслужений діяч мистецтв Росії, член Правління товариства режисерів при спілці театральних діячів Росії, художній керівник Московського дитячого театру «Диво» Віктор Мажурін. Очолює журі Валентина Заболотна.

Цього року церемонія нагородження «Січеславна-2012» відбудеться 21 травня 2012 року у Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Шевченка.
  •  (голосов: 0)
  • Версия для печати |
  • Комментариев : 0 |
  • Просмотров : 1015 |
Частный нотариус Соболева Людмила Анатольевна Нотариальные услуги для граждан и юридических лиц в Кривом Роге ул.Церковная,3, офис №112 Тел.: (056) 462-98-86, (067) 286-45-31
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.